Chcesz kupić kosiarkę? Najpierw weź pod uwagę rozmiar trawnika i sposób, w jaki chcesz go kosić. Przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów.

Pamiętaj, że każde 1000 metrów kwadratowych trawnika to dwa do trzech kilometrów, które należy przejść podczas koszenia. Ten fakt czyni kosiarki z własnym napędem atrakcyjną propozycję. Układ tnący kosiarki dobiera się do rodzaju trawnika i częstotliwości koszenia. Wyrzutnik tylny i boczny umożliwia koszenie trawy wyższej, dzikszej, grubszej i rzadko koszonej.

Rozdrabnianie to sposób na naturalne użyźnianie trawnika.

Metoda BioClip® (mulczowanie) jest idealna, jeśli chcesz uzyskać pierwszorzędne rezultaty przy częstym koszeniu. Drobno posiekane ścinki trawy nawożą trawnik i zwiększają jego odporność na wysychanie.

Wybór kosiarki z koszami na trawę

Używanie kosiarki z koszem na trawę sprawia, że koszenie jest czyste i gwarantuje oszczędność czasu, który w innym wypadku należałoby poświęcić na zgrabienie ściętej trawy po koszeniu. Kosze na trawę przydają się do zbierania liści jesienią, a także są idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz uniknąć reakcji alergicznej w uczuleniu na trawę i ograniczyć rozsiewanie nasion chwastów.

Kosiarki

Dowiedz się więcej na temat naszych kosiarek

WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Wybierz kosiarkę najlepiej spełniającą Twoje potrzeby

  1. Dobierz szerokość zespołu tnącego odpowiednio do powierzchni swojego trawnika.
  2. W przypadku średnich lub dużych trawników zalecamy kosiarki z własnym napędem.
  3. Jeśli masz trawnik średnich rozmiarów i chcesz zaznać nieco ruchu podczas koszenia, rozważ zakup pchanej kosiarki spalinowej.
  4. Jeśli trawnik jest mały, możesz kupić kosiarkę ręczną, która cechuje się brakiem emisji spalin i dużo niższym poziomem hałasu.
  5. Jeśli nie wiesz, który układ tnący najlepiej pasuje do trawnika i sposobu koszenia, wybierz kosiarkę, która obsługuje kilka układów tnących: z wyrzutem, z koszem na trawę i z opcją BioClip® (mulczowaniem).

Podobne wpisy