Przedstawiamy nową erę robotów koszących bez przewodu ograniczającego. Gama produktów zoptymalizowanych pod kątem większych trawników obejmuje modele Automower® 320 NERA, Automower® 430X NERA i Automower® 450X NERA.

Co znajduje się na tej stronie?

 1. Co to jest NERA?
 2. Wirtualne granice
 3. Jak system EPOS działa bez przewodów ograniczających
 4. Jak to działa
 5. Unikanie przedmiotów
 6. Najczęściej zadawane pytania
 7. Polecane produkty

Pionierska pielęgnacja trawnika

Zaprojektowane z myślą o estetycznej doskonałości i wyposażone w inteligentną technologię nowej generacji, kosiarki Automower® NERA z łatwością radzą sobie z trudnym terenem, ciasnymi narożnikami i zboczami na dużym i złożonym trawniku, zachowując wysoką dokładność i zapewniając idealną murawę. 

Roboty koszące NERA mogą zostać wyposażone w technologię bezprzewodową przy użyciu zestawu wtyczek Husqvarna EPOS™ (opcjonalny dodatek). Każdy aspekt koszenia został zoptymalizowany, począwszy od opcjonalnej instalacji bezprzewodowej aż po inteligentne funkcje, takie jak unikanie przedmiotów, dzięki czemu zyskasz jeszcze więcej czasu na cieszenie się swoim ogrodem.

Wirtualne granice

Łatwa instalacja bezprzewodowa, w ramach której nie są wymagane przewody ograniczające. Opcjonalny zestaw wtyczek Husqvarna EPOS™ Plug-in umożliwia solidną i precyzyjną instalację wirtualną. Łatwe aktualizowanie instalacji w sezonie za pomocą aplikacji Automower® Connect, zgodnie z potrzebami w zakresie konserwacji ogrodu. Precyzyjne i elastyczne zarządzanie obszarem umożliwia zdefiniowanie różnych obszarów trawnika oraz stosowanie poszczególnych ustawień i harmonogramów lub tworzenie tymczasowych stref niedostępnych.

Jak system EPOS działa bez przewodów ograniczających

Husqvarna EPOS (Exact Positioning Operating System) to najnowsza technologia stosowana w robotach koszących Automower® do użytku domowego. Technologia satelitarna umożliwia kosiarce pracę w precyzyjnie wyznaczonych granicach bez przewodu. Wystarczy telefon komórkowy i aplikacja Automower® Connect, aby łatwo zdefiniować wirtualne granice. Można utworzyć elastyczne obszary robocze i tymczasowe strefy niedostępne, co pozwala na kontrolowanie niestandardowych stref. Inteligentna technologia satelitarna firmy Husqvarna zapewnia dokładność co do centymetra w ciągu kilku sekund i wymaga niezasłoniętego widoku na niebo, aby zapewnić optymalne warunki techniczne.

Jak to działa

Automower NERA wire free installation - web use only
 1. Aplikacja Automower® ConnectZa pomocą telefonu komórkowego i aplikacji Automower® Connect skonfiguruj instalację i zdefiniuj obszary robocze i strefy niedostępne.
 2. Wirtualna granicaFunkcja appDrive w aplikacji mobilnej umożliwia określenie obszaru pracy kosiarki, który kosiarka będzie omijała i który będzie koszony.
 3. Wtyczka EPOSAkcesorium jest podłączone do kosiarki Automower® NERA, aby umożliwić korzystanie z tej technologii.
 4. Stacja ładującaMiejsce, do którego robot koszący powraca automatycznie, aby naładować akumulatory.
 5. Sygnały satelitarneSygnały satelitarne są odbierane zarówno przez kosiarkę, jak i stację referencyjną. Aby uzyskać dokładność liczoną w centymetrach, stosowana jest technika o nazwie RTK-GNSS. Zwiększa ona precyzję satelitarnych danych położenia.
 6. Satelity nawigacyjneGlobalny system nawigacji satelitarnej (GNSS) dostarcza sygnały satelitarne do kosiarki i stacji referencyjnej. Zarówno kosiarka, jak i stacja referencyjna muszą odbierać sygnały z przynajmniej czterech satelitów. Stosowane są następujące systemy satelitarne GNSS: GPS, GLONASS, BeiDou i Galileo.
 7. Stacja referencyjnaDo osiągnięcia wysokiej precyzji położenia kosiarki wymagana jest stała stacja referencyjna. Stacja referencyjna przesyła dane korekcyjne do kosiarki.
 8. Dane korekcyjneDane korekcyjne ze stacji referencyjnej są wymagane do pracy kosiarki przez cały czas i utrzymania wysokiego poziomu dokładności pozycji kosiarki.

Unikanie przedmiotów

Inteligentne unikanie przedmiotów dzięki technologii radarowej zapewnia precyzyjne koszenie, jednocześnie zmniejszając ryzyko nieplanowanych przestojów. Gdy kosiarka wykryje obiekt na trawniku, wykonuje manewr zawracania, aby uniknąć uderzenia.

Funkcja unikania przedmiotów jest dostępna w następujących modelach:
Automower® 430X NERA
Automower® 450X NERA

Podobne wpisy